Wydarzenia

Zobacz pozostałe wpisy

 

01 czerwca 2024

Strażacki Dzień Dziecka w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie

W Dniu Dziecka 1 czerwca 2024 Aula w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie zamieniła się w salę koncertową. Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedrzwicy Kościelnej zagrała wspaniały koncert z polskimi i zagranicznymi szlagierami muzycznymi dla dzieci i dorosłych. W niejednym oku łezka się zakręciła. Dodatkowymi walorem tego koncertu był aspekt edukacyjny. Pacjenci poznawali instrumenty muzyczne, na których grali młodzi i dorośli muzycy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mętowie przygotowała pokaz pełnego umundurowania bojowego oraz sprzętu wykorzystywanego na co dzień do ratowania ludzkiego życia i mienia. Stażacy odwiedzili pozostające w salach chorych dzieci, tak aby każdy mógł z bliska spotkać się ze Strażakami.

Gośćmi specjalnymi byli: st. kpt. Rafał Bereza, trzykrotny zdobywca tytułu najtwardszego strażaka Europy, a na codzień funkcjonariusz JRG Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Orłowskiej,  ratownik medyczny,  zdobywca mistrzowskich tutułów w różnych zawodach strażackich, Szymon Ładniak - kierowca wyścigowy, należący do narodowej kadry Polskiego Związku Motorowego, obecny od siedmiu sezonów na krajowych i europejskich torach, biorący też udział w "Michelin Le Mans Cup" w wyścigach samochodów prototypowych, które są wstępem do wyścigów długodystanowcyh w tym 24-godzinnegi wyścigu Le Mans oraz Antoni Hanc - młody fotograf, który z pasją uwiecznia Strażaków w akcjach ratunkowych i wykonał dokumentację fotograficzną z wydarzenia przygotowanego w USzD.

Stowarzyszenie Życie z chorobą nie musi być smutne im. Karoli Majewskiej przekazało dzieciom bajkowe pluszaki, a Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Drogowego - Pani Renata Bielecka przekazała pacjentom opaski odblaskowe, aby bezpiecznie mogli poruszać się po drogach po opuszczeniu Szpitala.

Pomysłodawcą Strażackiego Dnia Dziecka był bryg. Wojciech Miciuła z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, który przybył na uroczystość  wraz ze swoją rodziną, w przebraniu bohaterów z filmu Minionki. Bajkowe postacie zrobiły furorę.

Każdy pacjent, po zakończonym koncercie, otrzymał upominek, mógł podejść do Artystów i Stażaków, wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie czy bezpośrednio porozmawiać o pasjach i osiągnięciach sportowych z Gości Specjalnych.

Serdecznie dziękujemy za wspaniały czas.